Transatlantyk Festival

O festiwalu

Wybitne światowe kino i muzyka. Legendarni i młodzi twórcy, przedstawiciele wszelkich zawodów filmowych i muzycznych, setki pokazów, a także liczne wydarzenia muzyczne i dyskursywne.

Transatlantyk Festival to artystyczna platforma, która poprzez muzykę i film tworzy silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne. Jest uznanym międzynarodowym festiwalem nowej generacji, który buduje swą tożsamość łącząc wyrafinowaną, skierowaną do branży filmowej ofertę z szeroko dostępnym programem edukacji i aktywizacji społecznej. Transatlantyk Festival oparty jest na trzech filarach:

Film

Prezentacja najnowszych, najważniejszych produkcji nagradzanych na prestiżowych festiwalach filmowych (w Cannes, Berlinie, Wenecji czy Sundance), retrospektyw, dokumentów, filmów krótkometrażowych i animacji, a także wizyty wybitnych i utytułowanych twórców filmowych i gości z całego świata. Każda edycja Festiwalu to ponad 100 tytułów filmowych pokazywanych na kilkuset seansach!

Muzyka

Gala Otwarcia i Zamknięcia, unikalne w skali świata konkursy kompozytorskie skierowane do młodych twórców, koncerty i wydarzenia w Klubie Festiwalowym.

Edukacja i inspiracje

Serie warsztatów, Master Classes i panele dyskusyjne z wybitnymi specjalistami, obszerny program edukacyjny z zakresu sztuki filmowej, muzyki, zagadnień społecznych, produkcji i dystrybucji z udziałem profesjonalistów światowej klasy. Program skierowany jest do wszystkich grup wiekowych - dzieci, młodzieży i dorosłych - a także do osób z niepełnosprawnościami.

Glokalność

Transatlantyk jest Otwarty, Odważny i Glokalny, czyli lokalny w działaniu i tożsamości, a jednocześnie globalny w rozumieniu konsekwencji i kontekstu własnego działania.

Jan A.P. Kaczmarek

Dyrektor i twórca festiwalu Transatlantyk, wybitny kompozytor muzyki filmowej i teatralnej.
Laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do filmu "Marzyciel" (2005). Nominowany do Złotych Globów i nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej - BAFTA. Członek Amerykańskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej.

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.