Kino nocą: Solo

Egzorcysta

The Exorcist

USA

1973

122'

Opis

Popularna aktorka Chris MacNeil mieszka wraz z dwunastoletnią córką Regan w Georgetown. Po jednej ze wspólnych zabaw planszą Ouija służącą do przeprowadzania seansów spirytystycznych zachowanie dziewczynka zmienia się. Regan zaczyna używać wulgarnego języka i wykazywać się nadludzką siłą. Matka prosi o pomoc lekarzy, badania jednak nie dają pożądanych rezultatów, a nadnaturalne wydarzenia wokół córki eskalują.

Klasyk kina grozy nagrodzony czterema Złotymi Globami (w tym dla najlepszego filmu dramatycznego) i dwoma Oscarami (nominowany w 10 kategoriach). O kulisach jego powstania opowiada film “Na wiarę. Egzorcysta Williama Friedkina” Alexandre O. Philippe’a, który znalazł się w naszym tegorocznym programie. 

Zapraszamy także do udziału w Masterclass z udziałem Williama Friedkina 7 października o 19.00 w wirtualnej sali festiwalu Transatlantyk –  MojeEkino.pl

Twórcy

Reżyseria: William Friedkin

Scenariusz: William Peter Blatty (na podstawie własnej powieści)

Zdjęcia: Owen Roizman

Montaż: Norman Gay, Evan A. Lottman

Obsada: Ellen Burstyn, Max von Sydow, Linda Blair

Producent : William Peter Blatty

Produkcja: Warner Bros., Hoya Productions

Właściciel praw: Warner Bros.

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.