industry

TRANSATLANTYK PRO

TRANSATLANTYK PRO

Termin – 1-8 października

 

Festiwal Transatlantyk zaprasza młodych reżyserów i producentów na konsultacje dotyczące międzynarodowej strategii festiwalowej.

Marzeniem wielu reżyserów i producentów jest wypłynięcie na międzynarodowe wody. Nie wszystkie rejsy mogą zacząć się w Cannes, Berlinie czy Wenecji, czasem wręcz lepiej pokazać film na mniejszym festiwalu, takim jak ten w Cottbus, Tallinie czy Salonikach. Dlaczego lepiej? Odpowiedź na to pytanie, a tym samym ułożenie dobrej ścieżki festiwalowej, nie jest rzeczą prostą, szczególnie że mapa wydarzeń filmowych wciąż się zmienia – jedne tracą na znaczeniu, inne je zdobywają, choćby dzięki zmianie profilu programowego czy nowemu kierownictwu. 

Jak wybrać festiwale spoza “wielkiej trójki”? W programie których imprez filmowych warto się znaleźć? Jak zainteresować swoim filmem programera danego wydarzenia, gdzie go poznać i czy zawsze należy zdawać się na opinię agenta sprzedaży (o ile udało się nam go zdobyć)? 

O tym oraz o innych niuansach świata międzynarodowych festiwali opowiadać będą dyrektor programowa Festiwalu Transatlantyk – Joanna Łapińska oraz programerka i koordynatorka wydarzeń branżowych Festiwalu Transatlantyk – Ola Salwa. 

Spotkania będą miały formę indywidualnych konsultacji, podczas których będzie można porozmawiać o możliwościach i szansach na zagraniczne pokazy dla konkretnego filmu. 

Spotkania odbędą się między 1 a 8 października w Katowicach i potrwają około 45 minut (każde). 

Konsultacje są bezpłatne.

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona. 

Zgłoszenia zawierające opis filmu oraz ewentualne pytania przyjmuje Joanna Łapińska pod adresem [email protected]

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.