Kalejdoskop

Weselny toast

Le discours

Francja

2020

87'

Opis

Ten wieczór jest dla Adriena koszmarem. Podczas rodzinnej kolacji, dowiaduje się, że będzie musiał wygłosić przemówienie na weselu siostry. Główny bohater jest neurotykiem, ma 35 lat i przeżywa głęboki kryzys. Dziewczyna, z którą właśnie się rozstał nie odpowiada na smsy, a bliscy skupiają się na absurdalnych rozmowach. Kto z Was nie chciałby uciec myślami z podobnego spotkania z bliskimi? 

Weselny toast oparty jest na bestsellerze Le Discours Fabrice’a Caro. Wyreżyserowany przez Laurenta Tirarda, popularnego twórcę Mikołajka i Faceta na miarę, różni się od klasycznych francuskich komedii. Tutaj królują nostalgia i niezgoda na zasady rządzące współczesnym światem. Od pierwszej sceny znajdujemy się w mikrokosmosie Adriena podążającego za myślą Szekspira: „życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca”. Tirard opowiada historię za pomocą krótkich, zabawnych scenek z życia. W ten właśnie sposób opisuje charaktery bohaterów i targające nimi wątpliwości. Allenowski styl narracji niepozbawiony jest nuty refleksji.

Twórcy

Reżyseria: Laurent Tirard

Scenariusz: Laurent Tirard

Zdjęcia: Emmanuel Soyer

Muzyka: Mathieu Lamboley

Montaż: Valérie Deseine

Obsada: Benjamin Lavernhe, Sara Giraudeau, Kyan Khojandi

Producent : Olivia Lagache

Produkcja: Les Films sur Mesure, Le Pacte, France 2 Cinéma

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.