Nowe Kino

Minyan

USA

2020

118'

Opis

Siedemnastoletni David urodził się w rodzinie Żydów, rosyjskich imigrantów. Stara się spełniać oczekiwania najbliższych uczęszczając do ortodoksyjnej szkoły, randkując ze śliczną i posażną blondyneczką, pełniąc posługę na spotkaniach modlitewnych, w których uczestniczy jego ukochany dziadek. Stopniowo zaczyna jednak kontestować zasady rządzące konserwatywną wspólnotą.

Fabularny debiut Erica Steela to wnikliwy i zdystansowany jednocześnie portret społeczności nowojorskich Żydów w latach osiemdziesiątych, gdzie najstarsza generacja pielęgnuje pamięć o Zagładzie, a najmłodsza eksploruje świat poza granicami dzielnicy Brighton Beach. Tytułowy minjan, modlitewne kworum składające się z dziesięciu starszych mężczyzn, okazuje się niespodziewanie źródłem wsparcia dla bohatera odkrywającego swoją homoseksualną orientację w cieniu epidemii AIDS. Niespieszna narracja z domieszką powściągliwego humoru opisuje podwójną wspólnotę doświadczeń, która staje się udziałem bohatera – więź międzypokoleniową oraz solidarność wykluczonych ze względu na seksualną nienormatywność. 

Joanna Łuniewicz

Twórcy

Reżyseria: Eric Steel

Scenariusz: Daniel Pearle, Eric Steel

Zdjęcia: Ole Bratt Birkeland

Muzyka: David Krakauer, Kathleen Tagg

Montaż: Ray Hubley

Obsada: Ron Rifkin, Samuel H. Levine

Producent : Luca Borghese, Ben Howe, Eric Steel, Luigi Caiola

Produkcja: AgX, Easy There Tiger

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.