Nowe Kino

Komedianci debiutanci

Un triomphe

Francja

2020

105'

Opis

Zagraliby w stand-upie lub komedii. Etienne, aktor prowadzący warsztat teatralny w więzieniu, proponuje wystawić słynną sztukę Samuela Becketta „Czekając na Godota”. Początkowo niechętna grupa kilku skazanych, z czasem angażuje się w próby poważnego przedsięwzięcia. Jest jednocześnie głośno, wesoło i filozoficznie. Wspólne wycieczki poza areszt zbliżają mężczyzn. Między reżyserem i aktorami rodzi się specyficzna więź. Jej zwieńczenie nastąpi podczas premiery w Paryżu. 

Na historię opowiedzianą przez Emmanuela Courcola składają się prawdziwe wydarzenia. Film bawi, idealnie stopniując zwiększanie poziomu absurdu i zmieszanie humoru ze sporą ilością nostalgii. Bohaterowie, choć niewątpliwie luzaccy całkiem na serio przyjmują życiową lekcję. Etienne otwiera potrzebę ich ludzkiej ekspresji. Daje im środki do wyrażenia siebie. Teatr staje się ich drogą do wolności. W głównej roli występuje Kad Merad nagrodzony Cezarem za Nie martw się o mnie

Marcin Radomski

Twórcy

Reżyseria: Emmanuel Courcol

Scenariusz: Emmanuel Courcol, Thierry de Carbonnieres

Zdjęcia: Yann Maritaud

Muzyka: Fred Avril

Montaż: Guerric Catala

Obsada: Kad Merad, Marina Hands, Laurent Stocker

Producent : Marc Bordure, Robert Guédiguian

Produkcja: Agat Films & Cie/ Ex Nihilo

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.