Nowe Kino

Zupełnie normalna rodzina

A Perfectly Normal Family

Dania

2020

93'

Opis

Cały świat jedenastoletniej Emmy wywraca się do góry nogami, gdy ojciec mówi, że chce zmienić płeć. Po tym jak Thomas staje się Agnete, zarówno tata, jak i córka walczą o utrzymanie status quo, jednocześnie akceptując wszystko, co się zmieniło. Dla dorastającej dziewczyny ojciec staje się obcy: przestaje interesować się ich ulubioną piłką nożną, ubiera się w sukienki. W zrozumieniu sytuacji nie pomagają wizyty u psychologa i wspólne wyjazdy. Jak nastolatka ma sobie poradzić z prywatnym trzęsieniem ziemi? 

Debiut Malou Reymann ukazuje w intymny i przejmujący sposób złożone relacje rodzinne. Historia opowiedziana w Zupełnie normalnej rodzinie jest reżyserce dobrze znana. Dorastała z ojcem-transseksualistą, dlatego przeplata swój film domowymi nagraniami z kaset VHS. To dojrzałe spojrzenie na współczesną seksualność, zmieniający się świat oraz odpowiedź na pytanie, co dziś oznacza pojęcie normalności.

Marcin Radomski

Twórcy

Reżyseria: Malou Reymann

Scenariusz: Malou Reymann, Maren Louise Käehne, Rune Schjøtt

Zdjęcia: Sverre Sørdal

Muzyka: Thomas Arent

Montaż: Ida Bregninge

Obsada: Kaya Toft Loholt, Mikkel BoeFølsgaard, Rigmor Rante, Neel Rønholt

Producent : René Ezra, Matilda Appelin

Produkcja: Nordisk Film Production, Orange Valley Production

Nagrody

Special Jury Diploma (Molodist International Film Festival 2020) Full-Length Competition: Malou Reymann (director)

Big Screen Award (Rotterdam International Film Festival 2020) Malou Reymann

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.