Kalejdoskop

Wyrok bez winy

Foster Boy

USA

2019

109'

Opis

Michael Trainer – wpływowy prawnik z korporacji podejmuje się sprawy ważnej dla dobra publicznego. Bierze w obronę młodego czarnoskórego mężczyznę uwięzionego po latach fizycznego i psychicznego znęcania się w skorumpowanym systemie opieki zastępczej. Film opowiada historię jednostkowej przemocy, z którą stale stykają się Afroamerykanie.
Foster Boy z jednej strony oskarża amerykański system opieki zastępczej, z drugiej czyni to za sprawą niezwykle popularnego w krajach anglosaskich gatunku – dramatu sądowego. Większą część akcji filmu umieszczono na sali sądowej, gdzie stopniowo obserwujemy kolejne fazy dochodzenia do prawdy. Proces ma ważne znaczenie dla wszystkich pokrzywdzonych przez system opieki zastępczej. Wyprodukowany przez słynnego koszykarza Shaquille’a O’Neala dramat opiera się na prostych emocjach, które pozwalają spojrzeć na różnice dzielące dzisiejszych Amerykanów. „Foster Boy” to kino powstałe z potrzeby serca. Szczególnie aktualne dziś, gdy przez Amerykę przetacza się fala gniewu i protestów przeciwko dyskryminacji rasowej. 

Sławomir Kruk

Twórcy

Reżyseria: Youssef Delara

Scenariusz: Jay Paul Deratany

Zdjęcia: Ben Kufrin

Muzyka: Kathryn Bostic

Montaż: Andrew Drazek

Obsada: Shane Paul McGhie, Matthew Modine, Michael Hyatt, Michael Beach, Lex Scott Davis, Julie Benz, Louis Gossett Jr.

Producent : Jay Paul Deratany, Anne-Marie Mackay, Peter Samuelson, John Schimmel, Andrew Sugerman

Produkcja: Foster Boy Movies

Nagrody

Carpe Diem Award (Woodstock Film Festival)

Human Rights and Dignity Award (Tryon International Film Festival) Best Full Length Narrative Feature

West Texas Film Festival Best Film

Driff International Film Festival Best Film

International Black Film Festival Best Film

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.