Nowe Kino

Syndrom Baumbachera

Baumbacher Syndrome

Niemcy

2019

85'

Opis

Max Baumbacher prowadzi talk show, w którym bez wahania łamie słowo dane gościom i zadaje im krępujące pytania. Nie przejmuje się za bardzo innymi ludźmi, w tym swoim dorosłym dzieckiem – zresztą nie mają ze sobą najlepszego kontaktu. Gdy pewnego dnia budzi się i zamiast mówić swoim normalnym głosem, brzmi jak Ent z Władcy pierścieni lub inna mityczna istota, trudno powiedzieć, że jest tym zachwycony, choć jak wiadomo media kochają dziwaków i Max mógłby rozgrzać swoją karierę do czerwoności. A jednak ucieka z miasta i zaszywa się w domu swojego agenta. Poznana przypadkowo, i o połowę młodsza od niego turystka, wprowadzi chaos do życia Maxa, ale i ciepło, którego mu tak bardzo brakuje, dając mu nadzieję, że jeszcze można dużo zmienić. Ten zabawny komediodramat nie bierze świata zbyt serio, choć opowiada o całkiem poważnych problemach faceta w średnim wieku łapiącego się na tym, że bez swojego wokalnego narzędzia pracy, niewiele mu w życiu zostało.

Ola Salwa

Po filmie zapraszamy na spotkanie, którego gościem będzie scenarzysta i reżyser Gregory Kirchoff. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Kwiatkowski.

Twórcy

Reżyseria: Gregory Kirchoff

Scenariusz: Gregory Kirchoff

Zdjęcia: Dino von Wintersdorff

Montaż: Andree Fischer

Obsada: Laszlo Branko Breiding, Ingvild Deila, Elit Iscan

Producent : Matthias Greving, Gregory Kirchhoff

Produkcja: Kimotion Pictures, Kinescope Film

Nagrody

Jury Award (Snowdance Independent Film Festival 2020) Best Feature Film: Gregory Kirchhoff, Kimotion Pictures

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.