Kalejdoskop

Polot

Overclockers

Polska

2020

92'

Opis

„Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic. To razem mamy właśnie tyle, w sam raz tyle, żeby założyć wielką fabrykę” mówią bohaterowie słynnego filmu Ziemia obiecana Andrzeja Wajdy (i książki Władysława Reymonta). W takiej samej sytuacji są dwudziestoparoletni marzyciele z całkiem współcześnie osadzonego debiutu Michała Wnuka (Co mówią lekarze). Ich ambicje sięgają nieba – chcą stworzyć nowoczesne sterowce, ale poza pomysłem i znajomością inżynierii nie mają nic więcej. Spiritus movens przedsięwzięcia jest Karol (Maciej Musiałowski), który latanie ma we krwi – jego ojciec jest pilotem szybowca, uczy także latać na nim innych. Gdy ginie w wypadku na oczach syna, Karol postanawia marzenia wcielić w życie. Pomoc dostaje z zupełnie nieoczekiwanej strony; w jego życiu pojawi się też miłość…

Wdzięczny, ciepły komediodramat dla tych i o tych, którzy z nadzieją patrzą w górę i w przyszłość.

Ola Salwa

Po filmie zapraszamy na spotkanie z reżyserem Michałem Wnukiem i Maciejem Musiałowskim – filmowym Karolem. Spotkanie poprowadzi Anita Skwara.

Twórcy

Reżyseria: Michał Wnuk

Scenariusz: Michał Wnuk, Kaja Krawczyk-Wnuk

Zdjęcia: Michał Popiel-Machnicki

Muzyka: Tomasz Mreńca

Montaż: Maciej Pawliński

Obsada: Maciej Musiałowski, Eryk Kulm, Tomasz Włosok, Andrzej Konopka, Pola Błasik, Izabela Kuna

Producent : Filip Bajon, Dariusz Sidor

Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.