Nowe Kino

Lovemobil

Niemcy

2019

106'

Opis

Wiejska droga na obrzeżach Wolfsburga w Niemczech. W przyczepach kempingowych podróżują prostytutki z Europy Wschodniej i Afryki. Bez udogodnień, w tym bez bieżącej wody, ich życie ograniczone jest do czekania na alfonsów. Kim są? Rita uniknęła ubóstwa w Nigerii, a pewnego dnia chce założyć rodzinę. Milena pochodzi z Bułgarii i pracuje, aby utrzymać swojego młodszego brata. Od dawna nie ufają mężczyznom, przybyły z daleka w poszukiwaniu pieniędzy. 

 

Podczas gdy większość kierowców mija kobiety, Elke Margarete Lehrenkrauss postanowiła się zatrzymać, poznać je i opowiedzieć ich historie. Czy prostytucja to praca? Czy odbiera wolność? Reżyserka podchodzi do bohaterek z wrażliwością, tworząc wstrząsający dokument o niebezpieczeństwie i utowarowieniu samotnych kobiet. W obliczu ich problemów morderstwo staje się codziennością. Intensywne kolory, zdobiących przyczepy, wibrujących neonów wywołują niepokój. Kamera jest tutaj, jak w filmach nurtu cinéma-vérité, katalizatorem, pozwalającym dotrzeć do prawdy. Również tej o świecie, który znajduje się w ślepej uliczce zglobalizowanego kapitalizmu.

Marcin Radomski

Po filmie zapraszamy na spotkanie z reżyserką Elke Margarete Lehrenkrauss. Spotkanie poprowadzi Magda Miśka.

Twórcy

Reżyseria: Elke Margarete Lehrenkrauss

Scenariusz: Elke Margarete Lehrenkrauss

Zdjęcia: Christoph Rohrscheidt

Muzyka: Dascha Dauenhauer

Montaż: Elke Margarete Lehrenkrauss, Sven Kulik

Producent : Elke Margarete Lehrenkrauss

Nagrody

Emerging Cinematic Vision Award (Camden International Film Festival 2019) Elke Lehrenkrauss

DOC LA Award (DOC LA 2019) Best International Documentary: Elke Lehrenkrauss

Jury Prize (Moscow International Documentary Film Festival DOKer 2020) Best Sound: Dascha Dauenhauer, Elke Lehrenkrauss

Jury Prize (Santorini Film Festival 2020) Best Documentary Feature: Elke Lehrenkrauss

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.