Konkurs Polskich Krótkich Metraży

ZESTAW 2 – Konkurs Polskich Krótkich Metraży

Opis

Alicja i żabka / Alice and the Frog, reż. Olga Bołądź, Polska 2020, 29’

Opowieść o zbyt szybkim dorastaniu i trudnych decyzjach. Historia 14-letniej dziewczynki, która zachodzi w niechcianą ciążę. Przerażona ucieka w świat wyobraźni. Odtąd bajka miesza się z rzeczywistością. Nikt z mieszkańców miasteczka nie staje po stronie Alicji, a żaden z lekarzy nie chce podjąć się przeprowadzenia legalnej aborcji.

 

Latawce / Kites, reż. Franciszek Dźwierżyński, Łukasz Stryjewski, Polska 2020, 5’

Dokument podejmuje się próby zbliżenia do sportowców uprawiających Kitesurfing. Pasjonaci i zawodowcy zajmujący się tym sportem, praktykowanym w Polsce głównie na wybrzeżu Helskim, współpracują z nieprzewidywalną siłą natury jaką jest wiatr, by wzbić się w przestworza i choćby na moment oderwać się od tafli wody. 

 

Na strajk! / On Strike!, reż. Stanisław Horodecki, Polska 2019, 24’

Dzień z życia 19-letniego Karola, który opiekuje się dziadkiem chorym na Alzheimera. W trakcie opieki Karol poznaje tajemnicę rodzinną związaną z dramatycznymi wydarzeniami podczas stoczniowych strajków w grudniu 1970 roku. Odkryta przeszłość zmusza go do podjęcia najważniejszej decyzji w swoim życiu.

 

Historia krótkiego trwania / A short story, reż. Michał Ciechomski, Polska 2019, 13’

Głównym bohaterem filmu jest pracownik IKEA, który pracuje także, na drugi etat w firmie sprzątającej po zgonach, aby zarobić na wykończenie nowego mieszkania. Bohater zapętla się w rutynie pracy sprzedając kuchenne aranżacje, opróżniając i czyszczące cudze mieszkania oraz samemu wykańczając swoje. 

Hi, How are you, reż. Michał Chmielewski, Polska 2019, 23’

Krótkometrażowy film fabularny opowiadający historię 50-letniego Sławka, który sam z siebie postanawia zostać bezrobotnym. Włóczy się po osiedlu, szukając swojego zaginionego kota i dla świętego spokoju wykonuje podstawowe prace domowe zlecane przez jego żonę Martę. Ta wywołuje na nim coraz większą presję – umawia go na wizytę u terapeuty oraz szuka mu pracy wbrew jego woli. Poszukiwania kota zaprowadzają go na teren domu należącego do ekscentrycznej nastolatki Kamili, która nie wychodzi z niego od roku.

 

Okna tego domku / The Windows of that House, reż. Urszula Domańska, Polska 2019, 7’

Pewna staruszka znajduje zranionego ptaka. Opatruje mu skrzydło i daje mu schronienie. Ptak daje się jej oswoić, zaprzyjaźniają się. Pewnego dnia ptak odkrywa smutną prawdę o babci.

 

Po filmach zapraszamy na spotkanie z Olgą Bołądź, reżyserką filmu “Alicja i żabka”. Spotkanie poprowadzi Rafał Pawłowski.

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.