Konkurs Polskich Krótkich Metraży

ZESTAW 1 – Konkurs Polskich Krótkich Metraży

Opis

Moje serce / My Heart, reż. Damian Kocur, Polska 2019, 30’

Rozalia jest aktorką. Sytuacja zawodowa zmusza ją do wyprowadzenia się z Warszawy do Wałbrzycha wraz z siedmioletnim synem Kazikiem. Nowe miejsce oznacza dla niej etatową pracę w lokalnym teatrze a dla jej syna nową szkołę. Na miejscu Rozalia zaczyna angażować się w znajomość z Darkiem, nowym nauczycielem Kazika. W nowej szkole zaczynają się jednak pojawiać problemy. Niespodziewanie wydarzenia z życia Rozalii splatają ją z jej sceniczną rolą.

 

Słuchaj / Now Listen, reż. Katarzyna Kijek, Przemysław Adamski, Polska 2020, 4’

Kameralny moment refleksji na temat możliwości dialogu między kobietą i mężczyzną zamienia się w symboliczne zjawisko. Kobieta przenosi się w kosmos i wraca na Ziemię, by nawiązać nić porozumienia z mężczyzną na piedestale.

 

Jeszcze porozmawiamy / We will talk again, reż. Mateusz Buława, Polska 2019, 21’

Dwaj bracia na progu dorosłości wciąż mieszkają wraz z mamą i babcią. W mieszkaniu walczą o najmniejszy nawet skrawek autonomii, a każdy z nich ma inną strategię poruszania się po tym trudnym terenie. Jednak portret rodzinny nie jest pełny – brakuje w nim ojca, którego znacząca nieobecność powraca wraz z głuchym sygnałem w słuchawce telefonu.

 

Ostatnia Wieczerza / Last Supper, reż. Piotr Dumała, Polska 2019, 13’

Dramat grupy mężczyzn siedzących za stołem, poruszających się w rytm współczesnej muzyki na kwartet smyczkowy czyli Ostatnia Wieczerza Jezusa i 12 Apostołów.

 

Ukąszenie / Bitten, reż. Helena Oborska, Polska 2019, 24’

Zofia wyjeżdża z przyjaciółką Ewą do specjalnego ośrodka położonego z dala od cywilizacji. To ma być przyjemny, relaksujący tydzień. Ale Zofia zaczyna się dziwnie czuć, odczuwa niczym niewyjaśniony niepokój. Jakby coś miało nadejść… Nagle w enklawie pojawia się tajemniczy mężczyzna ze swoją narzeczoną – Emil. Zofia zna jego twarz… zna bardzo dobrze. I wie, że on musi ją pamiętać. Ale on zaprzecza, jakoby się wcześniej nie widzieli. Wracają emocje z dawnych lat i zaciera się granica pomiędzy przeszłością i teraźniejszością.

 

Pod niebem” / Under the sky, reż. Marta Skiba, Polska 2019, 13’

Mężczyzna u schyłku życia tęskni za swoją największą pasją – lataniem. Na co dzień chodzi z głową w chmurach i nie chce zejść na ziemię. Twarze dawnych znajomych i wydarzenia z przeszłości bledną, jednak jedno spojrzenie w górę przywraca emocje tamtych chwil do życia. Kiedyś as przestworzy, dziś zostały mu już tylko resztki wspomnień.

 

Po filmach zapraszamy na spotkanie, którego gośćmi będą: Damian Kocur (reż. Moje Serce) Rozalia Mierzicka (aktorka; Moje serce) Mateusz Buława (reż. Jeszcze Porozmawiamy) Piotr Dumała (reż. Ostatnia Wieczerza). Spotkanie poprowadzi Anita Skwara.

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.