Nowe Kino

Bestie

Algunas Bestias

Chile

2019

97'

Opis

Trójpokoleniowa rodzina wyjeżdża na jedną z chilijskich wysp. Szybko okazuje się, że nie są to tylko niewinne wakacje: rodzice chcą namówić dziadków, by wsparli finansowo nowy turystyczny biznes. Napięta sytuacja pogarsza się, gdy bez śladu znika lokalny pomocnik, a rodzina zostaje uwięziona na wyspie. Rozpięty między Bagnem Lucrecii Martel a Archipelagiem Joanny Hogg drugi film Jorgego Riquelme Serrano flirtuje także z poetyką thrillera, ale to przede wszystkim ponury rodzinny dramat, unurzany w klasowych zwarciach i ohydnych sekretach. „Inne bestie” zostały rozpisane na długie ujęcia, kręcone nieruchomą kamerą, i głęboko niepokojącą ścieżkę dźwiękową. W jednej z ról występuje znana z Glorii Sebstiána Leilo Paulina García, tutaj obsadzona w mocnej kontrze do wypracowanego przez lata kinowego wizerunku.

Nagrodzone na Festiwalu w San Sebastián Bestie to klaustrofobiczny, rodzinny dramat, osadzony na jednej z chilijskich wysp. Gdy bohaterowie zostają odcięci od świata, na jaw wychodzą ponure tajemnice i napięcia. 

Bolesław Racięski

Twórcy

Reżyseria: Jorge Riquelme Serrano

Scenariusz: Nicolas Diodovich, Jorge Riquelme Serrano

Zdjęcia: Eduardo Bunster Charme

Muzyka: Carlos Cabezas

Montaż: Jorge Riquelme Serrano, Valeria Hernandez

Obsada: Paulina Garcia, Alfredo Castro, Millaray Lobos, Gaston Salgado, Consuelo Carreno, Nicolas Zarate

Producent : Jorge Riquelme Serrano

Produkcja: Laberinto Films

Nagrody

New Directors Award (San Sebastian)

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.