Plastyczny challenge

8.10, czwartek, godzina 11:00
Pokaz dla dzieci w wieku: szkoła podstawowa 4-8
Pokaz online, sala MOJeKINO 1

Papierzynka i Pająk, Papergee and the Spider, reż. Douglas Irvine, UK 2019, 13 min.

Papierzynka jest zagubiona i samotna, a chce tylko znaleźć dom. Nagle z kąta pokoju wyłania się osiem długich nóg …Poznaj historię Papierzynki, która walczy o swój spokój w nieznanym miejscu, gdy wszystko ją przerasta. Musi pokonać strome schody, sprostać odkurzaczowi… Na szczęście nie jest sama, nieoczekiwany sojusznik zapewnia cztery pary pomocnych dłoni i dużo zabawy po drodze.

Prosta forma filmu kryje opowieść o trwającym obecnie kryzysie uchodźczym i losie uwikłanych w nie dzieci.

Odległa kraina, Away reż. Gints Zilbalodis Łotwa 2019, 75 min.

Pełna zapierających dech w piersiach krajobrazów i emocjonujących przygód opowieść o chłopcu, który przemierza na motocyklu tajemniczą wyspę z nadzieją na powrót do domu. “Odległa kraina” to zrealizowana z nieskrępowaną fantazją i wielką dbałością o szczegóły przygodowa animacja wielokrotnie nagrodzonego Gintsa Zilbalodisa – prawdziwego człowieka renesansu, który nie tylko wyreżyserował ten magiczny film, ale także napisał do niego scenariusz, wyprodukował go, skomponował muzykę, a także odpowiadał za samą animację. “Odległa kraina” prezentowana była na kilkunastu festiwalach filmowych, w tym w Annecy, gdzie zdobyła jedną z głównych nagród (Contrechamp Award).

Po tajemniczym wypadku samolotu chłopiec niespodziewanie budzi się samotnie na nieznanej wyspie, zamieszkanej przez kilka zwierząt i giganta, który za nim podąża. W towarzystwie pomocnego ptaszka przemierza na motocyklu niezwykłą krainę z nadzieją na powrót do domu.

 

Po pokazie plastyczny challenge zadadzą widzom twórcy filmu “Papierzynka i pająk” – Eleanor Stewart i Douglas Irvine. Warto przygotować: papier, nożyczki, klej, flamastry i długopisy. 

 

Faktury/fakturę za bilet na pokaz odbywający się online można będzie uzyskać po zakupie biletu – zgłaszając taką potrzebę na adres [email protected]. Prosimy o przesłanie danych potrzebnych do wystawienia faktury: dane (np. szkoły), kwota, tytuł faktury, data wpłaty.

 

 

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.