„Przepis na zbawienie świata”

7.10, środa, godz. 11.00
Pokaz online, sala MOJeKINO 1
Pokaz dla dzieci w wieku: szkoła podstawowa, klasy 4-8

Abe, reż. Fernando Grostein Andrade, USA 2019, 85 min.

“Abe” to dwunastoletni, pół izraelski i pół palestyński chłopiec z Brooklynu, napędzany swoją pasją do gotowania, który nigdy nie jadł obiadu bez rodzinnej walki. Jedna strona rodziny woli nazywać go „Abrahamem” (po hebrajsku), druga „Ibrahimem” (po arabsku), podczas gdy jego rodzice-agnostycy nazywają go „Abrahamem” po angielsku. Ale on woli Abe, tylko Abe.

Abe ucieka z nudnego letniego obozu kulinarnego i asystuje brazylijskiemu szefowi kuchni „Chico”, który specjalizuje się w podawaniu potraw kuchni fusion. W głównej roli wystąpił w filmie znany z kultowego “Stranger Things” Noah Schnapp.

 

Film zapowie Maryla Musidłowska, dziennikarka kulinarna i koszerna kucharka. Podobno szykuje dla Was przepis na zbawienie świata!

 

Prowadząca:

Maryla Bethart aka Musidłowska, rocznik 62 – do pandemii właścicielka i animatorka Klubokawiarni w warszawskim Muzeum Etnograficznym, współautorka kultowych koszernych śniadań i autorka uczt performatywnych. Była nauczycielką plastyki, kucharką weselną i organizatorką pogrzebów. Pracowała jako kostiumograf i scenograf wideoklipów, programów i widowisk muzycznych Yacha Paszkiewicza.

Jako scenograf zburzyła Warszawę w filmie wojennym Irka Dobrowolskiego „Sierpniowe niebo” oraz w teledysku Hemp Gru pod tym samym tytułem. Zaprojektowała wnętrza kultowej kluboksięgarni „Czuły Barbarzyńca” oraz klubu jazzowego „Diuna”. Jako dziennikarka, redaktorka, felietonistka i stylistka współpracowała z magazynami „Elle”, „Pani”, „Marie Claire”, „Twój Styl”, „Kuchnia”, „In Style”, z „Magazynem Gazety Wyborczej” i wydawnictwem Znak. Była redaktorką naczelną pisma „Dom&Wnętrze” i sekretarzem redakcji gdańskiego oddziału Gazety Wyborczej. Zrealizowała pierwszą część dokumentu o sztuce osób niepełnosprawnych umysłowo „W dół rzeką” i kilkanaście wieloodcinkowych serii programów kulinarnych i architektonicznych dla Canal+. Prowadziła trzy własne programy kulinarne w Kuchnia +. Realizowała warsztaty poświęcone kulturze żydowskiej dla JCC, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, festiwalu Warszawa Singera, Festiwalu Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, Warsaw Jewish Film Festiwal oraz licznych domów kultury.
W tzw. międzyczasie wychowała dwoje fantastycznych dzieci.

Półtora roku temu wróciła do malowania.Cykl obrazów „This smells like my fear” można do końca października obejrzeć w Kasztanowym Tarasie na zamku Książ w Wałbrzychu.

 

Faktury/fakturę za bilet na pokaz odbywający się online można będzie uzyskać po zakupie biletu – zgłaszając taką potrzebę na adres [email protected]. Prosimy o przesłanie danych potrzebnych do wystawienia faktury: dane (np. szkoły), kwota, tytuł faktury, data wpłaty.

 

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.