Warsztat plastyczny online

5.10, poniedziałek, godz. 11.00
Pokaz online, sala MOJeKINO 1
Pokaz dla dzieci w wieku: szkoła podstawowa, klasy 1-3

Słynny najazd niedżwiedzi na Sycylię (Wyspa niedżwiedzi) / La famosa invasione degli orsi in Sicilia / The Bears’ Famous Invasion of Sicily, reż. Lorenzo Mattotti, Włochy, Francja 2019, 80 min.

Niedźwiedzie wyruszają z gór do miasta na poszukiwanie zaginionego syna ich władcy. Ludzie szykują się do walki z groźnymi, w ich mniemaniu, bestiami. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić?

Wędrowny opowiadacz i jego mała asystentka spotykają w jaskini starego niedźwiedzia. Opowiadają mu historię słynnej inwazji jego braci na Sycylię. A było to tak: stado niedźwiedzi pod przywództwem swojego króla wyruszyło na poszukiwanie porwanego przez ludzi syna władcy niedźwiedzi. Na tę wieść król miasta, do którego zmierzały zwierzęta, zaczął szykować się do wielkiej bitwy. Niespodziewanie między jedną a drugą stroną konfliktu stanął czarodziej, któremu pozostały do wykorzystania już tylko dwa zaklęcia. Czy udało mu się odnaleźć zaginionego niedźwiadka i pogodzić świat ludzi ze światem zwierząt? Czy zwierzęta okazały się szlachetniejsze od ludzi?

 

Po filmie zapraszamy na warsztat. Opis warsztatu:

Warsztat plastyczny online, inspirowany storytellingiem i teatrem kamishibai, poprowadzi Ewa Sommer z Fundacji Miasto Demeter. Warto przygotować: papier, flamastry lub kredki świecowe lub farby, nożyczki, sznurek lub tasiemkę, dziurkacz do papieru i kartonowe pudełko dla każdego uczestnika lub jedno dla całej klasy/grupy.

https://www.facebook.com/miasto.demeter

 

Faktury/fakturę za bilet na pokaz odbywający się online można będzie uzyskać po zakupie biletu – zgłaszając taką potrzebę na adres [email protected]. Prosimy o przesłanie danych potrzebnych do wystawienia faktury: dane (np. szkoły), kwota, tytuł faktury, data wpłaty.

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.