“Wielkie Rodzinne Pomiary”

4.10, niedziela, godz. 10:30
Kino Światowid
Pokaz dla dzieci w wieku przedszkolnym

Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka / Pettersson und Findus – Findus zieht um, reż. Ali Samadi Ahadi, Niemcy 2018, 82′

Kolejne przygody starego Pettsona i jego kota Findusa. Czy tym razem uda się wyjść obronną ręką z trudnej sytuacji?

Żywiołowy Findus nie może nacieszyć się swoim nowym materacem, skacze po nim i skacze, co irytuje starszego, zmęczonego Pettsona. Idealnym rozwiązaniem wydaje się przeprowadzka do wybudowanego specjalnie przez Pettsona domku zabaw, znajdującego się w pobliżu ich aktualnego miejsca zamieszkania. Ale chodzący swoimi ścieżkami Findus wyobraża sobie swoją przeprowadzkę inaczej niż jego przyjaciel. Czy uda im się znaleźć kompromisowe rozwiązanie? Jak potoczą się losy tej dwójki lubianych przez dzieci bohaterów? Adaptacja jednej z serii książek autorstwa uznanego pisarza i ilustratoraSvena Nordqvista.

Po filmie zapraszamy na warsztat “Wielkie Rodzinne Pomiary”. Opis warsztatu:

Mieszkanie oddzielnie to przyjemność, ale też sporo obowiązków. Czy jesteśmy na to gotowi? Po filmie zapraszamy na Wielkie Rodzinne Pomiary. Wtedy stanie się jasne, kto z nas już dorósł i do czego! Rodzinną Miarę zabierzecie ze sobą do domów, bo przecież coś może się zaraz zmienić!

Prowadzenie: Magda Bravo

 

Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w warsztatach pod adresem: [email protected]. Liczba miejsc jest ograniczona!

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.