Warsztat ogrodniczy

3.10, sobota, godz. 10:30
Kino Światowid
Pokaz dla dzieci w wieku: szkoła podstawowa, klasy 4-8

Polska premiera filmu z udziałem Roksany Węgiel, która użyczyła głosu filmowej Mary.

 

Tajemniczy ogród / The Secret Garden, reż. Marc Munden, Francja/Wielka Brytania, 2020, 99 min.

Jedna z najpiękniejszych baśni wszechczasów po raz kolejny trafia na wielki ekran.  Tym razem za jakość, rozmach i nowatorskie podejście odpowiada producent takich widowisk, jak „Harry Potter”, „Paddington” oraz „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.  Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami: Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi.

 

Po filmie zapraszamy na bezpłatny warsztat ogrodniczy. Opis warsztatu:

Czy pamiętasz jak pachnie las? Jakie to uczucie, gdy dotykasz mchu? Ile można zobaczyć w jednej kropli wody? Czy wiesz, jakie opowieści lubią rośliny? Podczas warsztatów po projekcji “Tajemniczego ogrodu” będziesz mógł przyjrzeć się roślinom z uwagą wnikliwych ogrodników. Na warsztatach stworzymy własne prawdziwe ogrody.

Prowadzenie: Magda Bravo

 

Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w warsztatach pod adresem: [email protected]. Liczba miejsc jest ograniczona!

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.