Jak reżyser ma rozmawiać z aktorem?

Termin – 7 października godz. 16.30
Miejsce – Kino Światowid, Sala Kameralna
wstęp wolny, konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsca (zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: [email protected])

 

Komunikacja na linii reżyser – aktor jest sprawą oczywistą nawet dla laików kina. Sprawna komunikacja z aktorem jest dla reżysera niezbędna, aby mógł przekazać swoją wizję na ekranie. Jednocześnie studenci reżyserii bardzo często skarżą się na niewystarczającą ilość zajęć z aktorami, a studia reżyserskie opisują bardziej jako scenariopisarstwo niż przygotowanie do tej niezwykle ważnej roli, jaką jest reżyserowanie aktorów. Dwunastu filmowców stawiających swoje pierwsze kroki w branży będzie miało okazję uczestniczyć w Wyzwaniu Piotra Domalewskiego.

Reżyser filmowy i aktor. Swoją przygodę z kinem rozpoczynał jako student Akademii Teatralnej w Białymstoku, studiował również w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Jego pełnometrażowy debiut fabularny „Cicha noc” zdobył 22 nagrody, w tym pięć Złotych Lwów, dziewięć Orłów, m.in. za Najlepszy Film oraz Nagrodę PSC za najlepsze zdjęcia dla operatora Piotra Sobocińskiego Jr. W ramach Transatlantyk Festiwalu widzowie zobaczą film Piotra Domalewskiego “Jak najdalej stąd” oraz etiudę “Obcy”.

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.