MASTERCLASS – William Friedkin

9 października (piątek) o godzinie 19.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a całość będzie transmitowana na naszym FB.

William Friedkin będzie gościem jubileuszowej, 10. edycji Transatlantyk Festival w Katowicach.

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć jego najbardziej znany film –  “Egzorcysta” z 1972 roku. Klasyk kina grozy, historia nieprzewidzianej w konsekwencjach zabawy w seans spirytystyczny i zmagań ojca Merrina (w tej roli genialny Max von Sydow), który solo staje do walki o duszę dwunastoletniej dziewczynki. Film tuż po premierze obsypany został nagrodami – m.in. czterema Złotymi Globami, w tym dla najlepszego filmu dramatycznego oraz dwoma Oscarami – i nieprzerwanie od blisko 50 lat straszy kolejne pokolenia widzów. O kulisach jego powstania opowiada z kolei “Na wiarę. Egzorcysta Williama Friedkina” Alexandre O. Philippe’a, który także znalazł się w tegorocznym programie Transatlantyku.

W ramach jubileuszowego Transatlantyku William Friedkin, reżyser “Egzorcysty” weźmie także udział w masterclassie, w którym wirtualnie uczestniczyć będzie mogła publiczność. Czy zdradzi sekrety swojego warsztatu i opowie o tym, jak w ciągu 1 sekundy zmrozić krew w żyłach widzów? Przekonać się będzie można już w środę 7 października o 19:00.

Wykład poprowadzi krytyk filmowy i kurator Neil Young.

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.