Jak zawalczyć o swój debiut?

Termin – 5 października godz. 16.00
Miejsce – MOJEeKINO2
wstęp wolny, konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsca
(zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: [email protected])

Stworzenie pełnometrażowego filmu fabularnego to marzenie każdego twórcy opuszczającego Szkołę Filmową. W realizacji tego przedsięwzięcia chodzi jednak nie tylko o talent, młody twórca musi wiedzieć gdzie skierować swoje pierwsze kroki, jak przygotować się do procesu produkcji filmu oraz na koniec w jaki sposób pokierować swoją dalszą karierą. Dwunastu filmowców stawiających swoje pierwsze kroki w branży będzie miało okazję uczestniczyć w Wyzwaniu Agnieszki Smoczyńskiej.

Wszechstronnie wykształcona reżyserka, ukończyła reżyserię w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego, ale wcześniej studiowała również historię sztuki i ukończyła studia kulturoznawcze. 

Jej pełnometrażowy debiut reżyserski „Córki dancingu” (2015) pokazywany był na licznych festiwalach, otrzymując łącznie 10 nominacji i 8 nagród w tym Złote Lwy za najlepszy debiut reżyserski oraz Orła za odkrycie roku. W styczniu 2016 film otrzymał nagrodę specjalną jury Sundance Film Festival za „unikalną wizję i design”. W ramach Transatlantyk Festiwalu widzowie zobaczą film Agnieszki Smoczyńskiej “Fuga” oraz etiudę “Kapelusz”.

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.