PL EN

Partnerzy Festiwalu

Partnerzy Festiwalu Transatlantyk 2017:

 

Partner główny:

 

 

Partnerzy:

 

ŠKODA AUTO 

 

ŁÓDZKIE CENTRUM WYDARZEŃ

 

EC1 ŁÓDŹ

„EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi jest miejscem mądrego spędzania czasu. Kultura sąsiaduje tu z wiedzą i nauką tak, jak historia przeplata się z nowoczesnością. 

 

NARODOWE CENTRUM KULTURY FILMOWEJ

Narodowe Centrum Kultury Filmowej to wyjątkowe miejsce dla wszystkich zainteresowanych światem filmu i kulturą audiowizualną; centrum  wiedzy, kultury i spotkań. Wciągająca historia realizacji marzeń o ruchomym obrazie zaprezentowana w niezwykłej przestrzeni zrewitalizowanej elektrociepłowni EC1 – w sercu Nowego Centrum Łodzi.

 

 

ŁÓDZKI FUNDUSZ FILMOWY ŁÓDŹ 

Podczas 7. edycji festiwalu Transatlantyk będziemy świętować 10. rocznicę powstania Łódzkiego Funduszu Filmowego. Projekt obchodów 10-lecia ŁFF jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

ŁÓDŹ FILM COMMISSION

Łódź Film Commission zapewnia kompleksową i profesjonalną pomoc producentom filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, a także programów telewizyjnych, spotów reklamowych, wideoklipów, filmów korporacyjnych, gier komputerowych i wszelkich innych form produkcji audiowizualnej.

 

FESTIWAL KAMERA AKCJA

Podczas tegorocznej edycji współpracujemy z Festiwalem Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Razem z jego twórcami zapraszamy na panel dyskusyjny poświęcony współczesnej krytyce i temu, jak w czasach Internetu zmieniła się jej forma - o tym porozmawiają laureaci corocznej nagrody Kamera Akcja. Jury złożone ze zwycięzców konkursu wręczy też własną nagrodę najlepszemu debiutowi reżyserskiemu, wybranemu spośród tych, które zostaną zaprezentowane w sekcji Panorama.

 

INSTYTUT ADAMA MICKIEWICZA

Wspólnie z Instytutem Adama Mickiewicza wiosną 2017 roku ogłosiliśmy konkurs na najlepszy film krótkome trażowy Poczuj Wolność Okiem Kamery inspirowany hasłem „Siła Kobiety”. Spośród ponad 250 zgłoszeń nagrodziliśmy cztery produkcje: irańską From Hasakah with Love, portugalską The Two Halves, brytyjską Spit it Out // a Sparkle Uprising oraz argentyńską Cubosoma. Reżyserzy tych filmów przyjadą do Łodzi. Nagrody zos taną wręczone 19 lipca podczas festiwalu Transatlantyk.

 

 

FINA

W ramach współpracy z Filmoteką Narodową - Insty tutem Audiowizualnym na Transatlantyku pokażemy odrestaurowaną wersję filmu Jazz in Poland z 1964 rokuw reżyserii Janusza Majewskiego - to muzyczny dokument, portretujący legendarną dziś polską scenę jazzową
lat 60. Na ekranie widzowie zobaczą m.in. Kwintet
Krzysztofa Komedy, Kwartet Zbigniewa Namysłowskiego oraz formację Bossa Nova Combo. Po seansie zapraszamy na spotkanie z gośćmi specjalnymi.

 

TEATR NOWY IM. KAZIMIERZA DEJMKA W ŁODZI 

 

FOTOFESTIWAL ŁÓDŹ

Po zeszłorocznym sukcesie wspólnego programu filmowego, Transatlantyk kontynuuje współpracę z Fotofestiwal Lodz. Po seansach zapraszamy na specjalny program dyskursywny, którego kuratorką jest Justyna Kociszewska (Fotofestiwal Lodz).

 

 

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

Województwo Łódzkie koordynuje lokalną politykę kulturalną. Aktywizuje podległe sobie jednostki kultury oraz - poprzez system konkursów i dotacji - inspiruje samorządy i organizacje pozarządowe do artystycznego rozwoju regionu.

 

FESTIWAL MEDIÓW CZŁOWIEK W ZAGROŻENIU

Od 2017 roku Transatlantyk współpracuje z Festiwalem Mediów Człowiek w Zagrożeniu, niezwykle ważną imprezą na łódzkiej mapie kulturalnej. Człowiek w Zagrożeniu prezentuje filmy dokumentalne o ważnych sprawach, dotykających dzisiejsze społeczeństwo, co współgra z ideą Transatlantyku, chcącego poprzez kino opowiadać o tym, czym aktualnie żyje współczesny świat.  

 

SWPS UNIWERSYTET HUMANISTYCZNOSPOŁECZNY

Uniwersytet SWPS to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje ponad 30 interdyscyplinarnych kierunków studiów w 5 miastach: Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Katowicach i Poznaniu. Od 19 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w Polsce.

https://www.swps.pl/