PL EN

Partnerzy Festiwalu

Partnerzy Festiwalu Transatlantyk 2017:

 

Partner główny:

 

 

Partnerzy:

 

ŠKODA AUTO 

 

ŁÓDZKIE CENTRUM WYDARZEŃ

 

EC1 ŁÓDŹ

 

NARODOWE CENTRUM KULTURY FILMOWEJ

 

 

ŁÓDZKI FUNDUSZ FILMOWY ŁÓDŹ 

Podczas 7. edycji festiwalu Transatlantyk będziemy świętować 10. rocznicę powstania Łódzkiego Funduszu Filmowego. Projekt obchodów 10-lecia ŁFF jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

FILM COMMISION

 

FESTIWAL KAMERA AKCJA

Podczas tegorocznej edycji współpracujemy z Festiwalem Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Razem z jego twórcami zapraszamy na panel dyskusyjny poświęcony współczesnej krytyce i temu, jak w czasach Internetu zmieniła się jej forma - o tym porozmawiają laureaci corocznej nagrody Kamera Akcja. Jury złożone ze zwycięzców konkursu wręczy też własną nagrodę najlepszemu debiutowi reżyserskiemu, wybranemu spośród tych, które zostaną zaprezentowane w sekcji Panorama.

 

INSTYTUT ADAMA MICKIEWICZA

Wspólnie z Instytutem Adama Mickiewicza wiosną 2017 roku ogłosiliśmy konkurs na najlepszy film krótkome trażowy Poczuj Wolność Okiem Kamery inspirowany hasłem „Siła Kobiety”. Spośród ponad 250 zgłoszeń nagrodziliśmy cztery produkcje: irańską From Hasakah with Love, portugalską The Two Halves, brytyjską Spit it Out // a Sparkle Uprising oraz argentyńską Cubosoma. Reżyserzy tych filmów przyjadą do Łodzi. Nagrody zos taną wręczone 19 lipca podczas festiwalu Transatlantyk.

 

 

FINA

W ramach współpracy z Filmoteką Narodową - Insty tutem Audiowizualnym na Transatlantyku pokażemy odrestaurowaną wersję filmu Jazz in Poland z 1964 rokuw reżyserii Janusza Majewskiego - to muzyczny dokument, portretujący legendarną dziś polską scenę jazzową
lat 60. Na ekranie widzowie zobaczą m.in. Kwintet
Krzysztofa Komedy, Kwartet Zbigniewa Namysłowskiego oraz formację Bossa Nova Combo. Po seansie zapraszamy na spotkanie z gośćmi specjalnymi.

 

TEATR NOWY IM. KAZIMIERZA DEJMKA W ŁODZI 

 

FOTOFESTIWAL ŁÓDŹ

Po zeszłorocznym sukcesie wspólnego programu filmowego, Transatlantyk kontynuuje współpracę z Fotofestiwal Lodz. Po seansach zapraszamy na specjalny program dyskursywny, którego kuratorką jest Justyna Kociszewska (Fotofestiwal Lodz).

 

 

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

Województwo Łódzkie koordynuje lokalną politykę kulturalną. Aktywizuje podległe sobie jednostki kultury oraz - poprzez system konkursów i dotacji - inspiruje samorządy i organizacje pozarządowe do artystycznego rozwoju regionu.

 

FESTIWAL MEDIÓW CZŁOWIEK W ZAGROŻENIU

Od 2017 roku Transatlantyk współpracuje z Festiwalem Mediów Człowiek w Zagrożeniu, niezwykle ważną imprezą na łódzkiej mapie kulturalnej. Człowiek w Zagrożeniu prezentuje filmy dokumentalne o ważnych sprawach, dotykających dzisiejsze społeczeństwo, co współgra z ideą Transatlantyku, chcącego poprzez kino opowiadać o tym, czym aktualnie żyje współczesny świat.  

 

SWPS UNIWERSYTET HUMANISTYCZNOSPOŁECZNY

Uniwersytet SWPS to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje ponad 30 interdyscyplinarnych kierunków studiów w 5 miastach: Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Katowicach i Poznaniu. Od 19 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w Polsce.

https://www.swps.pl/