PL EN

Zapraszamy na koncert Jean-Michela Bernarda!

Jean-Michel Bernard to jeden z najwszechstronniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Z wykształceniem w kierunku muzyki klasycznej i będąc pod zauważalnym wpływem jazzu, Bernard rozpoczął przygodę w przemyśle filmowym od współpracy z Lalo Schifrinem i Ennio Morricone. Jego filmowo-muzycznym debiutem było skomponowanie ścieżki dźwiękowej do pierwszego pełnometrażowego filmu Michaela Gondry’ego pt. Wojna plemników. Dla Gondry’ego stworzył również muzykę do Jak we śnie oraz Ratunku! Awaria. Oprócz tego, komponował utwory do Upierdliwca Francisa Vebera, Qui a envie d'être aimé? Anne Giafferi oraz Chimères Absentesi Cadences obstinées aktorki i reżyserki Fanny Ardant. Stworzył również ścieżkę dźwiękową do komedii Joela Hopkinsa Riwiera dla dwojga z Piercem Brosnanem i Emmą Thompson w rolach głownych i współpracował z Martinem Scorsese przy tworzeniu filmu Hugo i jego wynalazek.

W latach 2000-2003 Jean-Michel Bernard był dyrektorem muzycznym oraz pianistą zespołu Ray Charles Quintet. Od 2014 r. prowadzi zajęcia z muzyki filmowej w XII Konserwatorium Paryskim.

Jean-Michel Bernard zagra koncert w czwartek 20 lipca w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka (ul. Więckowskiego 15). Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki należy zarezerwować tutaj.

 

PROGRAM KONCERTU

 

CZĘŚĆ I

 

CZĘŚĆ II

 

CZĘŚĆ III