PL EN

Wielkie Czytanie Kobiet już jutro na Transatlantyku

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem Siła Kobiety - motyw ten odnajdziemy w wielu zaplanowanych w programie wydarzeniach, ze szczególnym naciskiem na tegoroczną Galę Otwarcia, która odbędzie się w łódzkim Teatrze Wielkim (plac Dąbrowskiego) w piątek 14 lipca o godzinie 20.00.

Najważniejszym punktem Gali będzie bowiem "Wielkie Czytanie Kobiet”, wyjątkowe literacko-muzyczne widowisko w reżyserii Marii Sadowskiej. W trakcie wieczoru znane i cenione artystki przeczytają fragmenty dzieł polskiej i światowej literatury, przygotowane przez dziennikarza Michała Nogasia. Wszystko to w interakcji z muzyką Jana A.P. Kaczmarka w wykonaniu HollyŁódzkiej Orkiestry Filmowej i chóru Vivid Singers pod batutą Moniki Wolińskiej. Solistką będzie Joanna Jakubas (sopran).

Podczas Wielkiego Czytania Kobiet na scenie pojawią się aktorki Zofia Wichłacz, Katarzyna Herman, Agnieszka Żulewska i Justyna Wasilewska, pisarki Katarzyna Bonda i Sylwia Chutnik, reżyserki Joanna Kos-Krauze i Maria Sadowska oraz projektantka mody Joanna Klimas

Bilety na Galę Otwarcia można kupować za pośrednictwem naszej strony internetowej.