PL EN

Przestrzeń 7: Muzyka

Sekcja:

Aby poznać godzinę pojedynczej projekcji i dokonać zapisu na wybrany film z cyklu należy wejść na stronę: http://booking.czasoprzestrzenie.pl/

Rezerwacja biletów jest bezpłatna.

Daty i godziny projekcji:

15.07 godz. 16.00-20.00
16.07 godz. 10.00-20.00
17.07 godz. 10.00-20.00
18.07 godz. 10.00-20.00

Wszystkie projekcje odbywają się na terenie EC1.

 

LOA FRIDA - TIGER IN A COCOON

Polska, 4 minuty

Autorzy: Jacek Nagłowski, Anna Giemzik, Przemek Mastela, Patryk Jordanowicz, Dominika Krzysztoforska

W rytm piosenki francuskiego zespołu Loa Frida bohaterka filmu zawłaszcza swym tańcem cyfrową przestrzeń przemieniając ją w cybernetyczno-organiczną oazę spotkania z drugim człowiekiem. Teledysk jest pierwszą polską produkcją cinematic VR (360 3D z dźwiękiem przestrzennym)

 

LA LA LAND MEDLEY

USA, 5 minut 30 sekund

Autorzy: Randy Redroad i Gilbert Salas

Fani obsypanego Oscarami La La Land mają okazję doświadczyć hołdu złożonego temu tytułowi przy użyciu wirtualnej rzeczywistości. Dwójka gwiazd amerykańskiego Youtube’a - Sam Tsui i Megan Nicole - śpiewają i tańczą w najbardziej ikonicznych miejscach Los Angeles.

 

MODERAT – REMINDER

Niemcy, 3 minuty

Autor: Mate Steinforth

Reżyser Mate Steinforth oraz zespół producencki Sehsucht Berlin opracował wideoklip VR osadzony w osobliwym podziemnym świecie, ukazanym w odcieniach szarości i wypełnionym dziwacznymi stworzeniami. Nękany przez strażnika jeden ze zbieraczy kryształów zostaje zmuszony aby walczyć o przetrwanie i czyni to w rytm energetycznej muzyki Moderat. Twórcy opisują teledysk jako "opowieść o zabarwieniu politycznym", ale co to oznacza, każdy musi zinterpretować na własną rękę.


EDEN - DRUGS VR

USA, 5 minut

Autorzy: Stuart Cripps & Andrew Gant

Podróż przez niepowtarzalne sensoryczne doznania, geometryczne kształty i abstrakcyjne krajobrazy, podporządkowana przestrzennym, emocjonalnym rytmom pisenki "Drugs" EDENa. "Drugs" to teledysk VR bogaty w różnorodne techniki video, efektowe i animacyjne: od rejestracji wolumetrycznej DepthKit, poprzez stereoskopowe zdjęcia 3D, chmury punktów, po zaawansowaną scenografię cyfrową. Wszystkie te elementy zostały wykorzystane do stworzenia wizualizacji wewnętrznego procesu myślowego, który nadaje życie tajemnicom artysty.

 

DAYDREAM - FLOAT ON

 USA, 2 minuty

Autorzy : Anica, Google VR, The Mill

"Float On"  to podróż marzeń, do surrealistycznej, artystycznej interpretacji świata zbudowanego całkowicie za pomocą grafiki komputerowej. Nasycone barwy, abstrakcyjne obiekty i ekscytująca przestrzeń tworzą wspaniałe doznania snu na jawie.

 

SINGULARITY

Hiszpania, 4 minuty

Autorzy: Pablo Galeno, Francesco Furno, Rafa Galeno, Luis Santos del Val

Singularity to doświadczenie motion graphic, które tworzy abstrakcyjną, geometryczną i kolorową reprezentację procesu ewolucji nadludzkiej inteligencji.  W swoim wysiłku nadania sensu rzeczywistości inteligencja ta zaczyna od najbardziej podstawowych pojęć i zmierza w kierunku horyzontu przekraczającego ludzkie zrozumienie.

To doświadczenie ma na celu rozszerzenie zakresu projektowania graficznego wykorzystując technologię VR i jej implikacje w wizualizacji, badając użycie typografii, koloru i kształtów wewnątrz nieskończonych, otwartych przestrzeni.

 

Wstęp na seanse VR bezpłatny. Obowiązują zapisy pod linkiem:
http://booking.czasoprzestrzenie.pl/


Twórcy