PL EN

Przestrzeń 6: Wehikuł czasu

Sekcja:

Aby poznać godzinę pojedynczej projekcji i dokonać zapisu na wybrany film z cyklu należy wejść na stronę: http://booking.czasoprzestrzenie.pl/

Rezerwacja biletów jest bezpłatna.

Daty i godziny projekcji:

15.07 godz. 16.00-20.00
16.07 godz. 10.00-20.00
17.07 godz. 10.00-20.00
18.07 godz. 10.00-20.00

Wszystkie projekcje odbywają się na terenie EC1.

 

GIRAFFATITAN: BACK TO LIFE IN VIRTUAL REALITY

Wielka Brytania, 4 minuty

Autorzy: Google Creative Lab & Google Arts & Culture

W tym doświadczeniu teleportujesz się do Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie. Tu spotkasz jurajskiego giganta Giraffatitan: jednego z największych dinozaurów żyjących kiedykolwiek na ziemi. Poczuj jak ciężar jego kroków wprawia w drżenie szyby hal wystawowych. Przyjrzyj mu się uważnie i dowiedz się szczegółów z jego życia.

 

RHOMALEOSAURUS: BACK TO LIFE IN VIRTUAL REALITY

Wielka Brytania, 4 minuty

Autorzy: Google Creative Lab & Google Arts & Culture

Teleportuj się do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. A kiedy juz tam będziesz poznaj prehistorycznego “smoka morskiego” Romaleozaura, który wróci do życia na Twoich oczach. Morski gad, który żył 180 milionów lat temu: spójrz na jego mięśnie, jego ruch, fakturę jego skóry. I dowiedz się jak żył.

 

GLADIATORS IN THE ROMAN COLOSSEUM

Niemcy, 10 minut

Autor: Joerg Courtial

Walki gladiatorów jeszcze nigdy nie były tak bliskim i intensywnym doświadczeniem. Stań ramię w ramię z Gladiatorami w zrekonstruowanej w najmniejszych detalach pięknej i żywej scenerii Rzymskiego Koloseum z 80 roku N.E. Oglądaj krwawe i brutalne przedstawienie wraz z Cesarzem Titusem i 50,000 widzów z całego Rzymu.

Ten dziesięciominutowy dokument to najnowsza produkcja VR zrealizowana dla niemieckiej stacji ZDF. Zespół Faber Courtial opracował własny, unikatowy system kamer, który umożliwił zarejestrowanie aktorów / gladiatorów w przestrzeni 3D w bliskości nigdy dotąd nieosiągniętej w wirtualnej rzeczywistości.

 

Wstęp na seanse VR bezpłatny. Obowiązują zapisy pod linkiem:
http://booking.czasoprzestrzenie.pl/

Twórcy