PL EN

Przestrzeń 4: Dokument

Sekcja:

Aby poznać godzinę pojedynczej projekcji i dokonać zapisu na wybrany film z cyklu należy wejść na stronę: http://booking.czasoprzestrzenie.pl/

Rezerwacja biletów jest bezpłatna.

Daty i godziny projekcji:

15.07 godz. 16.00-20.00
16.07 godz. 10.00-20.00
17.07 godz. 10.00-20.00
18.07 godz. 10.00-20.00

Wszystkie projekcje odbywają się na terenie EC1.

 

 

ZERO DAYS VR

USA, 15 minut

Autorzy: SCATTER / Yasmin Elayat i Elie Zananiri

Dokument opowiada historię cyberbroni o nazwie Stuxnet: samoreplikującego się złośliwego oprogramowania stworzonego w tajnej operacji USA i Izraela w celu sabotowania podziemnego irańskiego obiektu nuklearnego. Opowiedziana z punktu widzenia wirusa historia wrzuca odbiorców w niewidzialny świat oprogramowania i pozwala im doświadczyć stawki, o jaką idzie w cyfrowej wojnie. Zdajemy sobie sprawę, że cyfrowe zagrożenie nowym rodzajem wojny jest bliżej niż nam się zdawało.

 

STEP TO THE LINE

USA, 12 minut

Autor: Ricardo Laganaro

"Step to the Line" jest opowieścią o konsekwencjach, szansach i nadziei, która używając siły wirtualnej rzeczywistości pozwala doświadczyć zmian jakie zachodzą w ludziach, którzy spędzają część swojego życia w więzieniu.

Dokument brazylijskiego reżysera został nakręcony w więzieniu o zaostrzonym rygorze w Kalifornii. Film przedstawia działania prowadzone przez Catherine Hoke, założycielkę organizacji Defy Ventures, która zapewnia sześciomiesięczny program wsparcia dla więźniów w ponad 20 zakładach karnych na terenie USA.

 

Wstęp na seanse VR bezpłatny. Obowiązują zapisy pod linkiem:
http://booking.czasoprzestrzenie.pl/

 

Twórcy