PL EN

Boone

Sekcja:

Jeden z najbardziej chwalonych amerykańskich dokumentów sezonu, o którym krytycy pisali, że „Taki film mógłby nakręcić Terence Malick, gdyby tylko chciał skręcić w stronę kina dokumentalnego o prowincji w USA”. Mieli rację, ponieważ „Boone” to piękna, poetycka opowieść o życiu rolnika. Ale nie takim, jakie sobie wyobrażamy, pełnym trudów i cierpienia. Owszem, trzej bohaterowie „Boone”, amerykańscy farmerzy, doskonale wiedzą, że jest to zawód, którego przyszłość stoi i pewnie będzie stała pod znakiem zapytania (o czym dowiadujemy się w filmie ze strzępków zasłyszanych rozmów). Ale tak naprawdę niewiele ich to obchodzi. Chcą pracować jak najlepiej, w dodatku robiąc to, co kochają najbardziej. A kochają uprawianie ziemi. Dlatego „Boone” pokazuje może nie tyle życie, co jego styl, robiąc to z nieskrywaną szczerością obrazu. Codzienność bohaterów filmu jest nam bardzo obca, ale może właśnie dlatego w głębi duszy nieco im zazdrościmy.

 

Szczegóły wydarzenia:

18 lipca

Miejsce seansu: Multikino: Silver Screen w Łodzi
Autor Kolacji:  duet Tomasz Purol i Mariusz Pieterwas
Gość Specjalny: Grzegorz Łapanowski
Miejsce kolacji: EC1 Łódź 

Tomasz Purol - zwycięzca 5. edycji Top Chef, Szef Kuchni Blow Up 5050 Hall w Poznaniu. Uwielbia tworzyć dania z rzadkich rodzajów warzyw, a efektem tej pasji jest autorska książka "Warzywniak. Zapomniane smaki", w której zachęca czytelników do kuchennych, warzywnych eksperymentów. 

Mariusz Pieterwas -właściciel i szef kuchni w Gdyńskiej restauracji Krew i Woda. Pasjonat kuchni azjatyckiej, kreatywnego gotowania i tzw. kuchni otwartej. Zdobywca rekomendacji Slow Food Polska, jako pierwszy Szef kuchni na Pomorzu w 2012r. Pięć lat swojego ponad dwudziestoletniego doświadczenia spędził w krajach Europy zachodniej, w tym w wyróżnionej gwiazdką Michelin restauracji Bohemia na kanale La Manche.

 

19.07 13:30 - Projekcja bez kolacji.

Twórcy
Reżyseria Christopher LaMarca,
Scenariusz Christopher LaMarca,
Zdjęcia Christopher LaMarca,
Montaż Katrina Taylor,
Obsada Michael Moss, Dana Kristal, Zac Jasper-Miller,
Inne wydarzenia:
18.07.2017, 18:30, BooneKup bilet
19.07.2017, 13:30, BooneKup bilet
Informacje:
USA 2016 Napisy: polskie Czas trwania: 75 Minut
Inne filmy z sekcji
Boginie jedzenia
reż. Vérane Frédiani Francja / Argentyna Boliwia / Chile / Chiny / Włochy / Hiszpania / USA / Wielka Brytania
André - The Voice of Wine
reż. Mark Tschelistcheff USA / Niemcy
Soul
reż. Angel Parra Jose Antonio Blanco Hiszpania