PL EN

Działania całoroczne

Śniadania z Transatlantykiem 

To filmowo - kulinarne wydarzenia, które odbywają się cyklicznie w łódzkiej restauracji Bawełna. Podczas Śniadań z Transatlantykiem widzowie mają okazję obejrzeć film, jednocześnie zamawiając specjalnie na tę okazję przygotowane propozycji śniadaniowych. Filmy są związane tematycznie z kulinariami, a śniadania z poszczególnymi filmami.

 

Program MikroGranty 

Program MikroGranty ma na celu włączenie aktywnych uczestników Festiwalu do współtworzenia programu wydarzeń. Chcemy wspierać kreatywne, łódzkie inicjatywy, które nie mają szansy same pozyskać funduszy na wyznaczony cel, głównie dlatego, że pochodzą od nieformalnych lub mniej doświadczonych w tej dziedzinie osób i organizacji. O wsparcie ubiegać się mogą projekty artystyczne, kulturalne, które odpowiadają na bezpośrednie, autentyczne i ważne potrzeby społeczne niezależnie od dziedziny i medium, w którym są realizowane. Maksymalny poziom wsparcia wynosi 5 000 zł. Planowana pula na każdy nabór to 20 000 zł.

 

Kino Kotłownia

Przez cały rok w łódzkiej Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Pogonowskiego odbywają się cykliczne seanse, przygotowywane wspólnie przez festiwal Transatlantyk i dyrekcję szkoły. Co miesiąc w najmniejszym kinie w Łodzi - mieszczącej się na terenie Szkoły Podstawowej Kotłowni - odbywa się bezpłatny seans, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni. Liczba miejsc jest ograniczona, a darmowe wejściówki rozchodzą się w mgnieniu oka.