PL EN
16.07.2017

Filmowa niedziela na festiwalu Transatlantyk

Festiwalowych widzów zapraszamy do Multikina Silver Screen już przed południem. O godzinie 11.00 rozpoczną się seanse głośnej biografii poety Pabla Nerudy "Neruda" w reżyserii Pabla Larraine'a (sala 10) oraz francuskiej komedii obyczajowej "Pięćdziesiąt wiosen Aurory" Blandine Lenoir, której tytułowa bohaterka tuż po 50-tych urodzinach postanawia całkowicie zmienić swoje życie. W roli głównej Agnes Jaoui, a film wyświetlimy w sali 8. O godzinie 14.00 (sala 3) zapraszamy na seans amerykańskiego thrillera "Wind River" Taylora Sheridana, którego bohaterowie - agentka FBI i fachowiec od tropienia dzikiej zwierzyny - wspólnie starają się rozwikłać tajemnicę zaginięcia młodej dziewczyny. W rolach głównych nominowany do Oscara Jeremy Renner oraz Elizabeth Olsen, a autorem ścieżki dźwiękowej jest Nick Cave. 

 

 

Wieczorem szczególnie polecamy seanse premier w sali 2 - o godzinie 19.30 wyświetlimy tam nagrodzony na Tribeca Film Festival "Boski porządek" Petry Biondiny Volpe, czyli historię gospodyni domowej, walczącej na początku lat 70. o prawa kobiet w Szwajcarii, a o godzinie 21.45 pokażemy błyskotliwą komedię pełną brytyjskiego humoru "Party" Sally Potter. Obsada gwiazdorska - m.in. Kristin Scott Thomas czy Cillian Murphy!

 

 

Bardzo ważnym seansem na tegorocznym Transatlantyku jest jedyny pokaz odrestaurowanej wersji dokumentu muzycznego "Jazz In Poland" Janusza Majewskiego, który przybliży widzom fenomen polskiej sceny jazzowej przełomu lat 50. i 60. Film zaprezentujemy we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym FINA. Po projekcji, która odbędzie się o godzinie 17.00 w sali 10 zapraszamy na spotkanie z reżyserem oraz wybitnymi polskimi jazzmanami Wojciechem Karolakiem i Krzysztofem Sadowskim. A po rozmowie - na najnowszy, Marii Sadowskiej. Słynną już "Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej", czyli najpopularniejszy film 2017 roku w polskich kinach (ponad 1.6 mln sprzedanych biletów) widzowie Transatlantyku obejrzą o godzinie 19.30 w sali 3, zaś po projekcji będą mieli okazję porozmawiać z reżyserką. Goście pojawią się także przy okazji seansów "Zwierząt" (godzina 16.45, sala 2, reżyser Greg Zgliński i producent Łukasz Dzięcioł) oraz dokumentów "Dramaty" (godzina 19.30, sala 5, reżyser Zvika Gregory Portnoy, producent Maria Krauss i montażystka Zuzanna Solakiewicz) i "Raj na ziemi" (godzina 19.30, sala 9, reżyser Cecylia Malik i kompozytor Adrian Konarski). 

 

 

W niedzielę po raz pierwszy zaprezentujemy część filmów, które staną do walki w Konkursie Polskich Krótkich Metraży. Pokaz pierwszego bloku odbędzie się o godzinie 16.00 w sali 9, a na projekcji będą obecni twórcy i współtwórcy filmów: Maria Ciunelis, Kalina Alabrudzińska, Milena Dutkowska i Grzegorz Mołda. 

Zapraszamy także na niedzielne spotkania: 

  • debatę Salonu Polityki "Hip-hop, seriale, prowincja" (goście: Olga Drenda i Przemysław Witkowski, prowadzenie: Rafał Woś, godzina 17.00, sala 5),
  • wykład Uniwersytetu SWPS "Być jak Beyonce. przejawy współczesnego feminizmu" (prowadzenie: dr Sandra Frydrysiak, godzina 18.00, Kino Łóżkowe) 
  • spotkanie łódzkiej grupy Dziewuchy Dziewuchom po pokazie "Boskiego porządku" (godzina 19.30, sala 2).

Nie zabraknie także Kina Kulinarnego - na drugiej tegorocznej odsłonie obejrzymy "Monsieur Mayonnaise", a gośćmi specjalnymi kolacji będą reżyser Trevor Graham i główny bohater filmu, australijski twórca filmowy Philippe Mora. Pokaz rozpocznie się o godzinie 18.30 w sali 8 Multikina Silver Screen, natomiast kolacja na terenie EC1. Uwaga! O godzinie 16.00 w EC1 odbędzie się briefing prasowy z Szefem Kuchni wieczoru, Robertem Skubiszem, na który zapraszamy wszystkich zainteresowanych przedstawicieli mediów.

Od godziny 10.00 do 19.00 - również do EC1 - zapraszamy na pokazy filmów virtual reality w ramach Czasoprzestrzeni VR